Trečiąjį susitikimų ciklo „Doppelgänger“ sezoną spalio 29 d. vakarą pradėjo Isora x Lozuraityte Studio for Architecture įkūrėjai, architektai – Ona Lozuraitytė ir Petras Išora. Susitikimo metu kūrybinis duetas pristatė per pastaruosius 8-ius metus įgyvendintų projektų spektrą, kuris aprėpia parodas, meno instaliacijas, interjerus, pastatus, tiltus bei viešąsias erdves tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Aptardami savo patirtį renginio pašnekovai išskyrė tris praktikos rėžimus – aplinkas, medžiagų tėkmes ir bendradarbiavimus – kuriais veikia jų kūryba ir jos įgyvendinimas. Taip pat pašnekovai pasakojo apie erdvių formavimo principus, bei dalinosi patirtimi apie taikomųjų bei kūrybinių praktikų derinimą savo profesijoje.

Dėkojame visiems dalyvavusiems renginyje.

Nuotraukos: Inga Juodyte

**

Architektūros studijai vadovaujantys Petras Išora ir Ona Lozuraitytė yra kūrybinis duetas, dirbantis išplėstame architektūros lauke ir besidomintis architektūrine aplinka, viešąja erdve bei infrastruktūra, kraštovaizdžiu, medžiagų vadyba, parodų aplinkos kūrimu bei kuravimu. 2016 m. duetas ko-kuravo „Baltijos paviljoną“ – bendrą Estijos, Latvijos ir Lietuvos prisistatymą 15-ojoje tarptautinėje Venecijos architektūros bienalėje. 2021 m. sukūrė Julijono Urbono įsteigtos Lietuvos erdvės agentūros ekspozicinę aplinką 17-joje tarptautinėje Venecijos architektūros bienalėje. Studijos architektai kūrė tokių menininkų kaip Pakui Hardware, Laurie Provoust, Jonas Mekas ir kt. parodų architektūrą ir dizainą. Ona ir Petras taip pat yra vieni iš projektų platformos KILD įkūrėjų, laimėjusių daugelį tarptautinių architektūros konkursų.

**

Susitikimų ciklas „Doppelgänger“ startavo 2019 metų liepą projektų erdvėje„Editorial“. Renginiai skirti užčiuopti ir viešame pokalbyje išartikuliuoti „pilkąsias“ arba „paraštines“ aktyviai kuriančių Lietuvos šiuolaikinių menininkų, kuratorių, rašytojų, architektų veiklas, kurios pamažu (kartais nepastebimai, o kartais – gana ryškiai) užima vis platesnę kūrybinės veiklos dalį. Ilgainiui šios tarsi „šoninės“ veiklos arba visai pakeičia kai kurių kūrėjų pagrindinę kūrybos sritį, arba bent jau ženkliai ją (in)formuoja, įgalindamos ypatingus hibridinius kūrybos modelius, savitai veikiančius taip pat ir bendrą šalies (regiono, miesto) šiuolaikinio meno lauką.

 

Renginius organizuoja | Editorial ir Artnews.lt

Renginių dizainerė | Asta Ostrovskaja

Visi ciklo susitikimai nemokami.

VšĮ Artnews.lt veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba, renginį remia Vilniaus miesto savivaldybė.

 

**

Ankstesni 2019 m. „Doppelgänger“ ciklo susitikimai:

(#1) Su kuratoriumi ir grupės Without Letters vienu iš įkūrėjų Adomu Narkevičium bei menininku Kristijonu Zakaru

(#2) Rašytoja, dramaturge ir poete Vaiva Grainyte

(#3) Menininke ir tyrėja Goda Palekaite ir Jonu Paleku, į meno pasaulį įpuolusiu šefu (Delta Mityba)

(#4) Menininkėmis Ona Juciūte & Viktorija Damerell

 

2020 m.„Doppelgänger“ ciklo susitikimai:

(#5) Architektė Julija Reklaitė & kuratorė Laima Kreivytė

(#6) Menininkas ir tyrėjas Julijonas Urbonas, dizaineris ir architektas Paulius Vitkauskas, elektronikos inžinierius Dmitrij Snegin

(#7) Filosofas Vilius Dranseika ir šiuolaikinio meno kuratorius Audrius Pocius

Grįžti į pradžią