„Rodėsi, nepraktiška teikti pirmenybę beskausmei senatvei, o ne beskausmei jaunystei. Nėra jokio tikslo, kurio link einant beskausmė senatvė būtų geriau už beskausmę jaunystę. Tačiau protinga tarti, kad dėmesys savo gyvenimo skausmo vietai su amžiumi auga.“ – Marta Trektere.

Marta Trektere (g. 1994) – performanso menininkė, nepriklausoma kuratorė ir rašytoja gyvenanti ir dirbanti Rygoje, Latvijoje. Šiuo metu yra viena iš projektų erdvės „Four to Seven” Rygoje vadovių. M. Trektere kūryboje apmąsto kasdienybės paprastumą ir kompleksiškumą, psichologinius gyvenimo sunkumus. Jos meninę praktiką sudaro performansai, tekstai, video ir garso menas.

Marta Trektere pastaruoju metu surengė performansų įvairiose meno institucijose, tarp kurių „Posh Spaz“, šiuolaikinio meno centre kim? Rygoje (2019); „Fragile Trap“, Bunkier Sztuki, Krokuvoje, Lenkijoje (2018); „Suckling Animal Sibling“ kartu su Anni Puolakka, šiuolaikinio meno centre kim? Rygoje (2018); „Variations on Vulnerability“ ir „Baltic Interior“, abu BOZAR, Briuselyje (2018); „Everybody Reads“ kartu su Valentinu Klimašausku, šiuolaikinio meno centre kim? Rygoje, Latvijoje ir daugelį kitų.

Kaspars Groševs (g. 1983 m.) – menininkas, kuratorius, gyvenantis ir dirbantis Rygoje. Surengė solo parodas Low gallery bei Latvijos nacionaliniame meno muziejuje Rygoje; Futura erdvėje, Prahoje; C.C. von Strizky’s viloje Rygoje; Shanaynay, Paryžiuje; šiuolaikinio meno centre kim? Rygoje. Dalyvavo grupinėse parodose BOZAR, Briuselyje; SIC, Helsinkyje; Latvijos institute Romoje; Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje; Careof, Milane; Art in General, Niujorke; Šiuolaikinio meno muziejuje Garage Maskvoje. Taip pat Kaspars Groševs rengia muzikinius pasirodymus (a.k.a Figūras) ir rašo spaudai, taip pat yra 427 galerijos Rygoje bendrasteigėjas ir kuratorius.

Grįžti į pradžią